Ranglister efterskoler

Disse ranglister anvender tillempede regler. Der skydes mod et større mål og der svømmes en kortere distance end anført for aldersklassen i de internationale regler.

For detaljer om de opnåede point og tider, se Resultatliste 06.06.12.
Læs artikel om stævnet 06.06.2012

Moderne Femkamp

Tillempede regler i CE og svømning.

Rangliste 2012 Efterskoler - Femkamp Kvinder
Nr.NavnKlubDatoPoint
1Kristine Walløe SalomonBrøderup Ungdomsskole6.6.20124220
2Cecilie KjøllerBrøderup Ungdomsskole6.6.20123684
3Thilde Bæk NielsenLundby Efterskole6.6.20123620

4-kamp (ingen ridning)

Tillempede regler i CE og svømning.

Rangliste 2012 Efterskoler - 4-kamp - Mænd
Nr.NavnKlubDatoPoint
1Nikolaj KruuseLundby Efterskole6.6.20123848
2Mads Koefoed HansenBrøderup Ungdomsskole6.6.20123404
3Sebastian Turka BrinkBrøderup Ungdomsskole6.6.20122160
Rangliste 2012 Efterskoler - 4-kamp - Kvinder
Nr.NavnKlubDatoPoint
1Kristine SalomonBrøderup Ungdomsskole6.6.20123020
2Cecilie Kjøller Brøderup Ungdomsskole6.6.20122484
3Thilde Bæk NielsenLundby Efterskole6.6.20122440

Kombinations-3-kamp FÆGT

Tillempede regler i CE.

Rangliste 2012 Efterskoler - Kombineret-3-kamp FÆGT - Mænd
Nr.NavnKlubDatoPoint
1Mads Koefoed HansenBrøderup Ungdomsskole6.6.20123404
2Claes WollesenBrøderup Ungdomsskole6.6.20123204
3Nikolaj KruuseLundby Efterskole6.6.20123848
4Frederik FagerbergBrøderup Ungdomsskole6.6.20122920
5Sebastian BrinkBrøderup Ungdomsskole6.6.20122160
Rangliste 2012 Efterskoler - Kombineret-3-kamp FÆGT - Kvinder
Nr.NavnKlubDatoPoint
1Kristine SalomonBrøderup Ungdomsskole6.6.20122932
2Anja JensenLundby Efterskole6.6.20122648
3Cecilie KjøllerBrøderup Ungdomsskole6.6.20122484
4Thilde Bæk NielsenLundby Efterskole6.6.20122440

Kombinations-3-kamp SVØM

100 meter fri svømning. Point efter UIPMs tabel for  Ungdom C (13-14 år).
Tillempede regler i CE.

Rangliste 2012 Efterskoler - Kombineret-3-kamp SVØM - Mænd
Nr.NavnKlubDatoPoint
1Nikolaj KruuseLundby Efterskole6.6.20123128
2Nicolai WillemsLundby Efterskole6.6.20122892
3Mads Koefoed HansenBrøderup Ungdomsskole6.6.20122324
4Daniel SchmidtBrøderup Ungdomsskole6.6.20122020
5Sebastian BrinkBrøderup Ungdomsskole6.6.20121520
Rangliste 2012 Efterskoler - Kombineret-3-kamp SVØM - Kvinder
Nr.NavnKlubDatoPoint
1Kristine SalomonBrøderup Ungdomsskole6.6.20122160
2Laura RasmussenBrøderup Ungdomsskole6.6.20121728
3Thilde Bæk NielsenLundby Efterskole6.6.20121720
4Cecilie KjøllerBrøderup Ungdomsskole6.6.20121664
5Gabrielle LauersenLundby Efterskole6.6.20121328

Kombinations-3-kamp RID

Tillempede regler i CE.

Rangliste 2012 Efterskoler - Kombineret-3-kamp RID - Kvinder
Nr.NavnKlubDatoPoint
1Kristine SalomonBrøderup Ungdomsskole6.6.20123272
2Sara BrinkmannBrøderup Ungdomsskole6.6.20123068
3Thilde Bæk NielsenLundby Efterskole6.6.20122900
3Benthe VinkBrøderup Ungdomsskole6.6.20122900
4Cecilie KjøllerBrøderup Ungdomsskole6.6.20122864
5Signe DinesenBrøderup Ungdomsskole6.6.20122780
6Lærke SiggaardBrøderup Ungdomsskole6.6.20122628
7Helena FrankBrøderup Ungdomsskole6.6.20121180

Combined Event/biathlon (løb og skydning)

Point efter UIPMs tabel for Ungdom B (15-16 år). 2 x 1000 løb. Tillempning: Skydning mod mål, hvor alt over 1 regnes for træf.

Rangliste 2012 Efterskoler - CE løb/skydning - Mænd
Nr.NavnKlubDatoPoint
1Nikolaj Kruuse Lundby Efterskole6.6.20122344
2Mads Koefoed HansenBrøderup Ungdomsskole6.6.20122324
3Claes WollesenBrøderup Ungdomsskole6.6.20122304
4Daniel SchmidtBrøderup Ungdomsskole6.6.20122020
5Frederik FagerbergBrøderup Ungdomsskole6.6.20122000
6Nicolai WillemsLundby Efterskole6.6.20121916
7Emil Graaberg JensenLundby Efterskole6.6.20121824
8Anders HøjteLundby Efterskole6.6.20121620
9Sebastian BrinkBrøderup Ungdomsskole6.6.20121520
Rangliste 2012 Efterskoler - CE løb/skydning - Kvinder
Nr.NavnKlubDatoPoint
1Kristine SalomonBrøderup Ungdomsskole6.6.20122072
2Anja JensenLundby Efterskole6.6.20122048
3Sara BrinkmannBrøderup Ungdomsskole6.6.20121888
4Laura RasmussenBrøderup Ungdomsskole6.6.20121728
5Benthe VinkBrøderup Ungdomsskole6.6.20121720
5Thilde Bæk NielsenLundby Efterskole6.6.20121720
6Cecilie KjøllerBrøderup Ungdomsskole6.6.20121664
7Signe DinesenBrøderup Ungdomsskole6.6.20121600
8Lærke SiggaardBrøderup Ungdomsskole6.6.20121448
9Lea KanowitzLundby Efterskole6.6.20121424
10Gabrielle LauersenLundby Efterskole6.6.20121072